← НАЗАД НА БОЗА
САМО ЕДНА ВЕЖБА Е ДОВОЛНА ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ НА ЗАДНИКОТ: вереницата на Кристијано Роналдо доби милион лајкови за фитнес-видеото

САМО ЕДНА ВЕЖБА Е ДОВОЛНА ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ НА ЗАДНИКОТ: вереницата на Кристијано Роналдо доби милион лајкови за фитнес-видеото

Погледнете како прекрасната Heorhinа Rodriguez ја одржува завидливата линија по бременоста! Ова е истовремено совршена вежба за сите мајки кои по цел ден...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Кој и зошто треба да вежба на празен стомак

Кој и зошто треба да вежба на празен стомак

Научниците велат дека ќе добиете најдобри резултати ако тренирате на празен стомак. Но, тоа не важи за сите ... Вежбањето на празен стомак на долги стази...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Овие се најдобрите видови на тренинг за оние кои немаат многу време

Овие се најдобрите видови на тренинг за оние кои немаат многу време

Ако имате многу обврски, сигурно ви е тешко да го вклопите редовното одење во теретаната во вашиот распоред. Но, тоа не би требало да ве спречи да вежбате...

Фитнес и Диети | Нема коментари

ДИЕТА СО ПОРТОКАЛИ: мени што ги топи килограмите

ДИЕТА СО ПОРТОКАЛИ: мени што ги топи килограмите

Портокалите, мандарините и грејпфрутот традиционално се конзумираат во текот на зимата, но тие се драгоцени во секоја сезона за прочистување на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Нема да се поправите: Храната што можете слободно да ја јадете во текот на ноќта

Нема да се поправите: Храната што можете слободно да ја јадете во текот на ноќта

Ако сакате да погледнете во фрижидерот во еден наутро, тогаш оваа листа е корисна за вас. Можете да ги јадете овие производи во текот на ноќта и нема...

Фитнес и Диети | Нема коментари

ОВИЕ 4 ЛЕСНИ ВЕЖБИ ЗА СЛАБЕЕЊЕ МОЖЕТЕ ДА ГИ ПРАВИТЕ ДОДЕКА ГЛЕДАТЕ ТВ: еве како да ги отстраните масните наслаги без да одите во теретана

ОВИЕ 4 ЛЕСНИ ВЕЖБИ ЗА СЛАБЕЕЊЕ МОЖЕТЕ ДА ГИ ПРАВИТЕ ДОДЕКА ГЛЕДАТЕ ТВ: еве како да ги отстраните масните наслаги без да одите во теретана

Чудесни и лесни вежби кои ќе го затегнат целото тело - еве како да ги правите овие супер вежби дома! На многу жени обврските на работа и дома не им...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Пудинг од какао и авокадо со детокс ефект

Пудинг од какао и авокадо со детокс ефект

Едноставен рецепт за брз и здрав десерт. Често сакаме желбата за слатки да ја задоволиме со храната која што помалку ќе го наруши нашето здравје и...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Пробајте го 20-минутниот тренинг за цело тело

Пробајте го 20-минутниот тренинг за цело тело

Кога ќе се одлучите да тренирате, многу е важно секој мускул да ви биде подеднакво под напор. Затоа, денес ви претставуваме целосен телесен тренинг,...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Фитнес трикови кои што можете да ги копирате: Карли Клос

Фитнес трикови кои што можете да ги копирате: Карли Клос

Супермоделот Карли Клос била еден од ангелите на Victoria Secret од 2011 до 2015 година, а неодамна открила дел од својата рутина со која ја одржува беспрекорната...

Фитнес и Диети | Нема коментари

КАКО ДА ОСЛАБНЕТЕ БЕЗ ДА ВИ СЕ РАСТЕГНЕ И ОПУШТИ КОЖАТА: 5 трикови за нега на кожата додека сте на диета

КАКО ДА ОСЛАБНЕТЕ БЕЗ ДА ВИ СЕ РАСТЕГНЕ И ОПУШТИ КОЖАТА: 5 трикови за нега на кожата додека сте на диета

Опуштањето на кожата по диетата може да се спречи! Еве ви неколку совети! По наглото слабеење, често се случува кожата да се опушти и да се растегне. За...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk