← НАЗАД НА БОЗА
ОСНОВЕН ФИТНЕС ЗА ЖЕНИ: со една вежба до совршено обликувани раце

ОСНОВЕН ФИТНЕС ЗА ЖЕНИ: со една вежба до совршено обликувани раце

За убаво затегнати мускули на рацете не ви требаат многу справи во теретаната! На скалите, на столчето, со само неколку мали тегови, можете да ги...

Фитнес и Диети | Нема коментари

10 нови песни кои ќе ве натераат да вежбате

10 нови песни кои ќе ве натераат да вежбате

Одлична мотивација за одење во теретана! Ако сеуште не сте започнале да вежбате, сега е вистинското време! А во ова, исто така ќе ви помогне и изборот...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Положбата на раката која ја интензивира секоја диета: овие два прста ги топат мастите и вишокот на килограми

Положбата на раката која ја интензивира секоја диета: овие два прста ги топат мастите и вишокот на килограми

Surya на санскрит го означува Сонцето, а оваа мудра е наречена токму по него затоа што придонесува за зголемување на влијанието на елементот оган врз...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Хит за мрзеливите: Вежбајте дома со овие четири апликации

Хит за мрзеливите: Вежбајте дома со овие четири апликации

Вежбањето не е само здраво, но, исто така, и забавно, а да истраете во одржувањето на кондиција или во губењето на тежината можат да ве мотивираат и...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Кардио тренинг идеален за придвижување на секој мускул

Кардио тренинг идеален за придвижување на секој мускул

Со оглед на тоа дека нашиот животен стил во зима не вклучува речиси никаква физичка активност, во овој период ние сме склони кон дебелеење. Бидејќи...

Фитнес и Диети | Нема коментари

3 инстант оброци кои ќе ви ја вратат енергијата

3 инстант оброци кои ќе ви ја вратат енергијата

Понекогаш се чини дека физички е невозможно да ги завршиме сите обврски што ги имаме за само 24 часа. Иако постојано се убедуваме дека добрата...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Дневна мотивација: седум најдобри јога профили на Instagram

Дневна мотивација: седум најдобри јога профили на Instagram

Јога во секојдневниот живот. Откако училиштата за јога се отворени во скоро секој град, ретки се профилите кои на Instagram немаат барем една „поздрав до...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Не постојат подобри вежби за целото тело од овие, но треба правилно да ги направите: Сет клекнувања за почетници

Не постојат подобри вежби за целото тело од овие, но треба правилно да ги направите: Сет клекнувања за почетници

Да се биде болен е енергетски и финансиски непрофитабилно, бидејќи болниот не работи за себе, туку за аптеката. Тоа е реалноста. Оној кој одлучил да не...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Секое утро ист оброк кој ви гарантира месечeн губиток од пет килограми

Секое утро ист оброк кој ви гарантира месечeн губиток од пет килограми

Најдобро од сè е што овој оброк е корисен за целото тело. Губитокот на килограмите на здрав начин, а со помош на диета, обично подразбира значително...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Подобра вежба за стомакот од абдоменалните вежби: Формирајте го вашиот струк за две недели

Подобра вежба за стомакот од абдоменалните вежби: Формирајте го вашиот струк за две недели

Многу е полесна отколку класичните абдоменални вежби, а покрај рамен стомак ќе добиете и посилен 'рбет ... Рамниот стомак и силните абдоменални мускули...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk