Cafe Del Mar

Витаминска бомба за почеток на новиот ден: направете го најдоброто смути со овие четири овошки!

Состојки за две лица:

2 банани

6 урми

20 боровници

полномасен јогурт

ленено семе (додаток)

Подготовка:

Изблендирајте ги состојките, ставете коцки мраз и уживајте во здравиот напиток. Веќе по првата чаша ќе почувствувате дополнителна енергија и подобро разположение.

Ова можете да го практикувате пред работа, тренинг или некоја важна обврска.

Урмите на смутито му даваат калориска вредност и го јакнат имуниот систем.

Напиши коментар