← НАЗАД НА БОЗА

Актерски лек за депресија… на Кристен и помогна:)

Актерски лек за депресија… на Кристен и помогна:)
648 Читања

Депресија… кој ли само не пати од неа во оваа стресна денешница? Кирстен Данст, актерката која веќе со години се бори со депресија, успеа да ја преброди тешката психичка состојба и тоа благодарение на соработката со данскиот режисер Ларсон вон Триер.

Американската актерка својот проблем го решила снимајќи го филмот „Меланхолија“ чијшто режисер е данецот Ларсон вон Триер.

Имено, тој важи за еден од најдепресивните режисери кој релативно малку разговара со своите актери. Меѓутоа, неговата соработка со Кирстен се покажа како лек и за двајцата. Кирстен во новиот филм ја глуми младата и депресивна Џастин.

–        Нема што не би снимила со Ларсон. Обожавам да работам со него. Многу ми помогна. Ми ги довери сопствените искуства со депресија, а тоа ми помогна и мене да се отворам и да се соочам со сопствената депресија, – изјави актерката на лондонската промоција на филмот.

–        Одлично се сложувавме на снимањето. Ларс генерално соработува со жени и во таквата околина ми беше многу полесно да ѝ се препуштам на улогата на ранлива и депресивна мајка. Ларс не сака многу да зборува, а тоа е нешто што доста го ценам кај луѓето, – објаснува Кирстен.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk