ШоуБиз

“Ангелите” ви препорачуваат гаќички за Новата година:)

„Ангелите“ на „Викторија Сикрет“ снимија видео во кое на своите обожаватели им откриваат што тие посакуваат да им се оствари во новата 2012 година и каква долна облека треба да се носи за „најлудата ноќ“.

Убавиците снимиле спот во кој признаваат дела следната година ќе се потрудат да одат на сафари, да добијат возачка дозвола, да научат да свират на клавир, да го запознаат Далај Лама и многу други нешта. Не заборавиле и да ја испочитуваат традицијата и да облечат секси гаќички кои ја пренесуваат оваа порака.

Доколку не сте знаеле, црвените гаќички значат страст, розевите – среќа и љубов, белите – мир, а виолетовите – здравје.

Ви посакуваме црвени, розеви, бели…

Напиши коментар