Мојата кујна

Chococino – вкусен топол напиток

Ниските температури како да не изненадија. Набрзина ги заборавивме ладните пијалаци. Време е за топли пијалаци кои ќе ни помогнат да се справиме со ниските температури.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

60 грама Шлаг

50 милилитри Млеко

1   Кафе филџан/и

1   лажица Какао

30 милилитри Baileys

Време за подготовка: 10 мин.

ПОДГОТОВКА:

Сварете го кафето и налејте во чаша.

Ставете лажичка какао, па додадете шеќер по желба и 30 мг. Baileys ликер.

Додадете млеко по желба и се заедно добро промешајте.

Украсете по желба.

Напиши коментар