← НАЗАД НА БОЗА
Чиа пудинг

Чиа пудинг

Тој е целосно „производ“ на природата, постои на Земјата илјадници години и е богат со антиоксиданти, витамини и минерали. Ако некоја храна го оправда...

Мојата кујна | Нема коментари

Смути од диња, ѓумбир, банана и портокал

Смути од диња, ѓумбир, банана и портокал

Кога дињата и лубениците ќе се појавуваат на тезгите, летото почнува. Овој летен режим бара нешто посвежо, нешто што ќе не крене од раните утрински...

Мојата кујна | Нема коментари

Мафини со тиквички и сирење

Мафини со тиквички и сирење

Вкусен појадок веднаш подготвен. За 40 минути ќе имате подготвен појадок во кој што ќе уживате. Состојки: 360 грама брашно Две и пол лажички прашок за...

Мојата кујна | Нема коментари

Кус-кус десерт со вишни

Кус-кус десерт со вишни

Лесен доручек кој дава енергија! Главната состојка е кукусот, исто така позната и како „најмалата тестенина во светот“. Состојки (за 6 порции): - 1½...

Мојата кујна | Нема коментари

Сладолед од банана и кикирики

Сладолед од банана и кикирики

Овој вкусен сладолед од банана и кикирики, се прави многу едноставно и е идеално освежување, за време на жешките летни денови. Се што ви е потребно е...

Мојата кујна | Нема коментари

Вкусни триаголници со мармелад

Вкусни триаголници со мармелад

Десерт во кој ќе уживате! Еве како да подготвите триаголници со мармелад што ќе ја засити вшата желба за слатко. Состојки: 230 грама путер (треба да...

Мојата кујна | Нема коментари

Лесна чорба со спанаќ

Лесна чорба со спанаќ

Брзо се подготвува, лесна е и освежувачка. Еве како да зготвите чорба со спанаќ и компири, која ќе ве освежи моментално! Состојки: 300 грама...

Мојата кујна | Нема коментари

Тиропита: Грчка пита со сирење

Тиропита: Грчка пита со сирење

Се прави лесно и е многу вкусна! Еве како да направите пита со сирење според грчки рецепт или тиропита, како што ја нарекуваат Грците. Состојки: 450...

Мојата кујна | Нема коментари

Домашни карамели

Домашни карамели

Никој нема да може да му одолее на овој десерт... Направете домашни карамели и уживајте во нив... Состојки: Чаша кафеав шеќер Чаша бел шеќер 395...

Мојата кујна | Нема коментари

Најевтин колач од кокос што се прави за само половина час

Најевтин колач од кокос што се прави за само половина час

Торта со совршен вкус, што се прави за половина час. Колачот од кокос ќе ви стане омилен десерт, делумно поради огромна заштеда на време, а и пари. Еве...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk