Категорија

Мојата кујна

Категорија

Одличен рецепт и брза подготовка. Совршено едноставен рецепт што ќе ве воодушеви. Послужете ја со рижото! Состојки: 4 скуши лимон рузмарин сол маслиново масло бело вино Прелив: 7-8 чешниња лук магдонос сок од лимон маслиново масло сол Подготовка: Исчистете ја рибата, измијте ја, исцадете сок од лимон врз неа, ставете…