← НАЗАД НА БОЗА
Стапчињата со ким што нашите баби ГИ МЕСЕА СЕКОЈ ДЕН: подготвени за 20 минути!

Стапчињата со ким што нашите баби ГИ МЕСЕА СЕКОЈ ДЕН: подготвени за 20 минути!

Ги познавате ли оние старите, добри стапчиња со ким кои нашите баби ги служеа со чај? Имаме рецепт баш за такви, а со калап можете да ги направите во...

Мојата кујна | Нема коментари

Кралски вкус: Направете ja оваa торта, комбинацијата од чоколадo и урми ќе ве фасцинира!

Кралски вкус: Направете ja оваa торта, комбинацијата од чоколадo и урми ќе ве фасцинира!

Искористете ја омилената состојка на бројните колачи и торти - чоколадото и откријте го рецептот за вашиот нов омилен десерт. Пробајте го чоколадото...

Мојата кујна | Нема коментари

Туфахии

Туфахии

Научете како да подготвите туфахии од нашиот видео рецепт. Јаболка варени во сладок сируп, полнети со слатка смеса од ореви, збогатени со слатка...

Мојата кујна | Нема коментари

Рол пицети

Рол пицети

Состојки 500 гр брашно тип 500 250 мл топло млеко 30 гр. квасец (свеж) 10 мл масло 1 лажичка сол 2 печени пиперки 150 гр гауда 10-12 cherry домати 4...

Мојата кујна | Нема коментари

Едноставен колач од јаболки

Едноставен колач од јаболки

Состојки мерката е чаша од 200гр 1 чаша шеќер 3 јајца 1 чаша масло 270 гр брашно 1 лажичка сода бикарбона 10 гр цимет 675 гр рендани јаболки ...

Мојата кујна | Нема коментари

НАЈВКУСНАТА ПИТА ЗЕЛНИК ПО РЕЦЕПТОТ НА НАШИТЕ БАБИ

НАЈВКУСНАТА ПИТА ЗЕЛНИК ПО РЕЦЕПТОТ НА НАШИТЕ БАБИ

Подготовката на оваа совршена пита е едноставна, а нејзиниот вкус сите го обожаваат! Состојки: 300 гр спанаќ 5 јајца 5 лажици брашно 5 лажици...

Мојата кујна | Нема коментари

Чоколаден колач

Чоколаден колач

Состојки: 25 гр. маргарин 30 гр. шеќер 6 јајца 1 ванилин шеќер или неколку капки екстракт од ванила 130 гр. брашно 250 гр. чоколадо со 60% какао (може и...

Мојата кујна | Нема коментари

Најдобриот чоколаден колач – само 3 состојки!

Најдобриот чоколаден колач – само 3 состојки!

Чоколаден колач од само 3 состојки! Ова е најдобриот и наједноставниот чоколаден колач. Чоколадно совршенство! Погледнете го и видеото со...

Мојата кујна | Нема коментари

МАФИН ПИТИ ГОТОВИ ЗА 20 МИНУТИ

МАФИН ПИТИ ГОТОВИ ЗА 20 МИНУТИ

Идеални за прослави, родендени и други свечени прилики! Пити во калап за мафини погодни за неделен доручек или вечера. Состојки: 12 кори за пита 250...

Мојата кујна | Нема коментари

Меко пилешко месо со компири

Меко пилешко месо со компири

Состојки 1кг пилешко (најдобро е да се земат батаци, карабатаци и крилца) главица кромид 3 чешниња лук масло маринада за пилешко: 6 лажици сос...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk