← НАЗАД НА БОЗА
Чоколаден колач

Чоколаден колач

Состојки: 25 гр. маргарин 30 гр. шеќер 6 јајца 1 ванилин шеќер или неколку капки екстракт од ванила 130 гр. брашно 250 гр. чоколадо со 60% какао (може и...

Мојата кујна | Нема коментари

Најдобриот чоколаден колач – само 3 состојки!

Најдобриот чоколаден колач – само 3 состојки!

Чоколаден колач од само 3 состојки! Ова е најдобриот и наједноставниот чоколаден колач. Чоколадно совршенство! Погледнете го и видеото со...

Мојата кујна | Нема коментари

МАФИН ПИТИ ГОТОВИ ЗА 20 МИНУТИ

МАФИН ПИТИ ГОТОВИ ЗА 20 МИНУТИ

Идеални за прослави, родендени и други свечени прилики! Пити во калап за мафини погодни за неделен доручек или вечера. Состојки: 12 кори за пита 250...

Мојата кујна | Нема коментари

Меко пилешко месо со компири

Меко пилешко месо со компири

Состојки 1кг пилешко (најдобро е да се земат батаци, карабатаци и крилца) главица кромид 3 чешниња лук масло маринада за пилешко: 6 лажици сос...

Мојата кујна | Нема коментари

ЗДРАВA ОПЦИЈА НА БРЗА ХРАНА : бомбици со сирење и маслинки

ЗДРАВA ОПЦИЈА НА БРЗА ХРАНА : бомбици со сирење и маслинки

Ова брзо и вкусно јадење можете да го спакувате и однесете на работа како здрав оброк. Состојки: 250 г маслинки 250 г сирење магдонос 50 гр путер...

Мојата кујна | Нема коментари

Крем чорба од компири

Крем чорба од компири

Доколку сакате крем чорби  испробајте го овој рецепт за брза и вкусна крем чорба од компири! Состојки: 1 кг компири Малку свеж магдонос Целер ...

Мојата кујна | Нема коментари

Карамелизирани костени

Карамелизирани костени

Костените на француски начин се вистинско есенско уживање што ќе ги разбуди вашите сетила. Есента не ја сакаме поради студеното и дождливо време, но...

Мојата кујна | Нема коментари

Сочен куглоф со чоколадо и портокал

Сочен куглоф со чоколадо и портокал

Извонреден сочен куглоф, портокал, ореви, чоколадо, што има подобро од ова. Состојки: 3 јајца 120 грама шеќер 2 кесички од ванилин шеќер 100 грама...

Мојата кујна | Нема коментари

Солени тиквички: И мирис и вкус и изглед!

Солени тиквички: И мирис и вкус и изглед!

Меки и вкусни тиквички кој никој не го оставаат рамнодушен ... Состојки брашно 400 гр пире од тиква 200 гр млако млеко 50 мл млака вода 50 мл свеж...

Мојата кујна | Нема коментари

Тоскански погачи

Тоскански погачи

Денешните погачи се нарекуваат тоскански затоа што не потсетуваат на оваа прекрасна земја полна со гурмански задоволства и разновидни...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk