Мојата кујна

Брз десерт

Едноставeн, брз и одличен.

Состојки

  • 100 гр свежо сирење (крем сирење) (Sahnequark 20% масленост)
  • 200 гр маскарпоне сирење
  • 100 гр јогурт
  • 2 големи лажици мед
  • 50 гр ситно сецкано бело чоколадо
  • Декорација:
  • Овошје по желба
  • сецкано чоколадо

Подготовка

Измешајте ги двете сирења со јогуртот и медот, добро промешајте со лажица па додадете го чоколадото.

Поделете ја смесата во 4 помали чаши или 2 поголеми.

Одозгора наредете овошје по желба и декорирајте со сецкано бело чоколадо.

Напиши коментар