Категорија

Мојата кујна

Категорија

Здрава ужинка со малку калории! Пуканките содржат повеќе антиоксиданти од овошјето и зеленчукот, а многу е важно како се подготвуваат. Состојки: – 100 г пуканки во зрно – 50 гр путер – Кари – Сол Подготовка: На дното на тефлонски сад ставете путер и чекајте да се стопи. Кога путерот…