← НАЗАД НА БОЗА

Ликер од кафе

Ликер од кафе
191 Читања

Состојки:

Вода

6 лажици кафе

400 гр шеќер

2.5 дл алкохол

Подготовка:

Сварете 6 лажици кафе во 600 мл вода. Кога ќе слегне талогот, процадете го. Во кафето додадете 400 гр шеќер и варете го кратко. Покријте го и кога ќе се излади измешајте го со алкохол и ставете во шишиња.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk