← НАЗАД НА БОЗА

Кремасти и сочни топчиња со еурокрем кои што децата ги обожаваат

Кремасти и сочни топчиња со еурокрем кои што децата ги обожаваат
171 Читања

Децата сакаат слатки со крем.

Израдувајте ги своите деца со колачи кои се готови многу брзо, а како главна состојка го имаат омилениот десерт на децата – еурокремот.

За овие брзи и фантастични топчиња ви требаат:

– 250 гр мелени бисквити;

– 50мл млеко;

– 150 гр еурокрем;

– 125 гр маргарин.

Како се подготвуваат овие колачиња погледнете во видео што следува:

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk