Категорија

Мојата кујна

Категорија

Состојќи 50 гр бадеми50 гр лешници5 урми50 гр ореви2 сушени смокви20 гр сушена брусница50 гр семки од сончоглед20 гр ленено семе5 лажици рум Ако имате помала мешалка, можете да ги мелете оревите посебно.Ставете ги сите состојќи во блендер и додадете рум. Добиваме еднолична смеса од која правиме топки. Добиваме 20…

Тој е целосно „производ“ на природата, постои на Земјата илјадници години и е богат со антиоксиданти, витамини и минерали.…

Лесен доручек кој дава енергија! Главната состојка е кукусот, исто така позната и како „најмалата тестенина во светот“. Состојки…

Никој нема да може да му одолее на овој десерт… Направете домашни карамели и уживајте во нив… Состојки: Чаша…