← НАЗАД НА БОЗА

Смути од диња, ѓумбир, банана и портокал

Смути од диња, ѓумбир, банана и портокал
1461 Читања

Кога дињата и лубениците ќе се појавуваат на тезгите, летото почнува.

Овој летен режим бара нешто посвежо, нешто што ќе не крене од раните утрински часови.

Затоа, го заменивме  млекото во смутињата со сок од портокал за да го зголемамиме нивото на возбуда и освежување, и има ѓумбир за мало чувство на печење на јазикот и за зајакнување на имунитетот.

Смути од диња, ѓумбир, банана и портокал

за 2 лица

Состојки:

• 200 гр диња, исчистена

• 1 поголема банана

• 1 см парче ѓумбир

• сок од 2 портокали

• мед, по желба

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk