Мојата кујна

Детокс бомбици

Состојќи

 • 50 гр бадеми
 • 50 гр лешници
 • 5 урми
 • 50 гр ореви
 • 2 сушени смокви
 • 20 гр сушена брусница
 • 50 гр семки од сончоглед
 • 20 гр ленено семе
 • 5 лажици рум
 1. Ако имате помала мешалка, можете да ги мелете оревите посебно.
 2. Ставете ги сите состојќи во блендер и додадете рум. Добиваме еднолична смеса од која правиме топки. Добиваме 20 топки.

Со овие едноставни бомбици, можете да го израдувате семејството, пријателите и колегите. На здравје!

Напиши коментар