← НАЗАД НА БОЗА

Рецепт на денот: Pizza брускети

Рецепт на денот: Pizza брускети
110 Читања

Овој брз појадок ќе ви биде добредојден кога немате идеја што да зготвите брзо и вкусно.

Друга предност на овој рецепт е таа што станува збор за здрави пица брускети, кои ќе ве заситат, но немаат многу калории.

Се што ви треба …

  • 2 парчиња исечен леб
  • Исецкани домати
  • 6 лажици безмасно сирење
  • 2 лажички маслиново масло
  • Сецкани црни маслинки
  • Босилек
  • Сол и бибер

Подготовка:

Истостирајте ги парчињата леб. Премачкајте ги со сирење и ставете домати и маслинки на лебот. Прелејте ги со малку маслиново масло и посипете ги со босилек.

Сето тоа зачинете го со сол и бибер, по желба.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk