← НАЗАД НА БОЗА

Вкусни и здрави колачи со овесни снегулки и јаболки

Вкусни и здрави колачи со овесни снегулки и јаболки
159 Читања

Подгответе вкусни и здрави колачи од овес и јаболко.Се што ви треба за овие колачи се:

– 2 чаши овесни снегулки;

– 2 јаболки;

– 2 лажици суво грозје;

– 1 лажица мед.

Излупете и изрендајте ги јаболките. Измешајте ги со другите состојки и оставете ја смесата во фрижидер 2-3 часа.

Направете топчиња од смесата. Ставете ги на тефлонска тепсија и печете околу 15-20 минути на умерена температура.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk