Мојата кујна

Протеиниски бисквити: Вкусен појадок за помалку од половина час

Наместо каша, направете овесна каша, путер од кикирики и путер од банана со здрави и фини бисквити полни со протеини за да помогнете во зајакнувањето на мускулната маса.

Состојки:
300 грама овесна каша
200 грама путер од кикиритки
100 грама мед
50 грама протеин во прав со вкус на ванила
2 зрели банани
трунка сол

Подготовка:

  1. Во чиста чинија со вилушка изматете ги зрелите банани. Додадете мед, путер од кикирики, овесна каша, трунка сол и протеински прав.

Можете исто така да ставите обично брашно наместо протеински прав.

  1. Правете ја смесата додека не се спојат сите состојки. Од смесата направете мали топчиња. Поставете ги на хартија за печење и нежно притиснете.
    Бисквитите од темно чоколадо, исто така, може да се притиснат во бисквитите, ако сакате.
  2. Ставете ја рерната да се загрее на 100 степени околу 15 до 20 минути.
    Печените колачиња ќе бидат крцкави од надвор и меки однатре.
  3. Бисквитите служете ги топли. Уживајте!

Напиши коментар