Мојата кујна

Чоколадна торта но од чаша:)

Ова е тоа што децата навистина го сакаат, но и ние возрасните. За да го подготвите овој рецепт потребни ви се 13 минути и следниве состојки:

4лажици брашно

2 лажици шеќер

2 лажици какао

1 јајце

3 лажици млеко

3 лажици путер

¼ ванила

чоко чипс

1 голема шоља

Ставете ги сувите состојки во криглата и добро измешајте ги. Потоа ставете го јајцето и изматете го. Потоа додадете го млекото и путерот. На крајот ставете ја ванилата.

Ставете ја шољата во микробранова печка на максимална температура (1000 watt ). Оставете ја 3 минути. Смесата ќе почне да нараснува и да се запекува горниот дел.

Штом ја извадите шољата од микробрановата вие веќе го имате идеалниот десерт.

Напиши коментар