ШоуБиз

Дрога, алкохол, секс… Кортни Лав ќе раскаже шокантни приказни

Наредната есен, Кортни Лав (47) ќе се најде во мемоарите кои веќе започна да ги пишува.

Тешкиот живот на рок ѕвездата и актерка позната по бендот „Hole“ и по краткиот брак со Курт Кобејн ќе биде детално опишан во мемоарите на кои таа веќе напорно работи.

Кортни детално ќе го опише својот брак со фронтменот на групата Нирвана кој почина во 1994 година, потоа проблемите со дрогата и на крај целата холивудска кариера и сè што е пропратно.

„Искрени и шокантни мемоари“ ги нарекува издавачката куќа „William Morrow“, а книгата треба да се појави во книжарниците на есен, наредната година.

Напиши коментар