Мода

Elie Saab го донесе раскошот во јаки бои

Новата колекција на Elie Saab, е раскош од јаки бои и гламур со чипка. Елегантните фустани се изработени од прекрасен лелеав материјал кој беше додатно украсен со чипка. Струкот е нагласен со ремен.

Зелената, жолтата, лилаковата се дел од боите кои се карактеристични за оваа колекција.

Напиши коментар