← НАЗАД НА БОЗА
Сензационалната Џулија Робертс во фустан што секоја жена треба да ја има во својот плакар

Сензационалната Џулија Робертс во фустан што секоја жена треба да ја има во својот плакар

Актерката во Торонто била облечена во црн долг фустан, со што ја истакна тенката линија и уште еднаш докажала дека е непогрешлива при изборот на облека...

Мода | Нема коментари

Неизбежни модни парчиња за есен 2018

Неизбежни модни парчиња за есен 2018

Есента е можеби најинспиративното време кога станува збор за модата. Слоените фустани и бохо детали со комбинација на широк спектар на облека е...

Мода | Нема коментари

Брижит Макрон: Стилски експерименти на првата дама на Франција

Брижит Макрон: Стилски експерименти на првата дама на Франција

Првата дама на Франција дефинитивно важи за личност со стил, а Брижит Макрон често сака да експериментира и да игра со избор на комбинации на облекување....

Мода | Нема коментари

Четири стајлинзи на Пипе Мидлтон кои можете да ги користите како инспирација

Четири стајлинзи на Пипе Мидлтон кои можете да ги користите како инспирација

Кога станува збор за сестрите Мидлтон, Кејт, војвотката од Кембриџ, таа е која добива повеќе медиумско внимание ... Но, мора да се согласиме дека Пипе...

Мода | Нема коментари

Чекавме на нив долго време, конечно се вратија

Чекавме на нив долго време, конечно се вратија

Чекавме на нив долго време, конечно се вратија: Овие хит чизми наскоро ќе владеат по улиците! Овие модни чизми се идеални за панталони и здолништа,...

Мода | Нема коментари

Топ 3 фризури за есен 2018

Топ 3 фризури за есен 2018

Погледнете какви фризури ќе се носат оваа есен. Во дилема сте како да ја стилизирате вашата коса кога деновите на солена морска вода и сонце се речиси...

Мода | Нема коментари

Спортски шик повторно во тренд!

Спортски шик повторно во тренд!

Кога, во 2014 година, Карл Лагерфелд на Шанел ревијата првпат ја претстави комбинацијата -фустан + патики, фашонистите не ја ценеле оваа иновација. "Што е...

Мода | Нема коментари

Најсовремени кожени здолништа на сезоната

Најсовремени кожени здолништа на сезоната

Ќе ги носите преку лето и следната есен ... Кожените здолништа лесно  се комбинираат со сите облеки - од најосновните бели или црни маички, се до...

Мода | Нема коментари

Бел Маникир: 14 неверојатни дизајни

Бел Маникир: 14 неверојатни дизајни

Бел Маникир: 14 неверојатни...

Мода | Нема коментари

6 блузи со големи ракави во стилот на Роузи Хантингтон – Вајтли

6 блузи со големи ракави во стилот на Роузи Хантингтон – Вајтли

Најмоќни и најсекси модели на блуз кои едноставно ќе ви бидат потребни оваа есен ... Се чини дека Роузи Хантингтон- Вајтли може да создаде секси и...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk