← НАЗАД НА БОЗА
Како да се облекувате цело лето со само пет артикли

Како да се облекувате цело лето со само пет артикли

Научете да купувате мудро и со само неколку артикли, бидете трендовски во текот на целата сезона. Овие шест стилски парчиња ќе ги задоволат вашите модни...

Мода | Нема коментари

Класик кој го носиме со години – Црна ташничка

Класик кој го носиме со години – Црна ташничка

Дури и наједноставниот outfit може да се подигне на level up со добри аксесоари, од кои ташните се омилени, за секој од нас. Без оглед на тоа колку ташнички со...

Мода | Нема коментари

Модни трендови кои не ги сакаат мажите

Модни трендови кои не ги сакаат мажите

Жените ги прифаќаат новите модни трендови штом ќе се појават, но мажите не размислуваат за трендовите. Некои работи, без оглед на тоа колку се модерни,...

Мода | Нема коментари

Модните инфлуенсерки се многу заљубени во овие модели на чевли и полу-сандали, што значи дека овие модели наскоро ќе станат хит на улиците

Модните инфлуенсерки се многу заљубени во овие модели на чевли и полу-сандали, што значи дека овие модели наскоро ќе станат хит на улиците

Опсесијата со чевли често нè води до нови, помалку познати имиња кои создаваат генијални чевли со висококвалитетна изработка и иновативен дизајн. За...

Мода | Нема коментари

Според Instagram ова се 5 најпопуларни костими за капење за сезоната што следува

Според Instagram ова се 5 најпопуларни костими за капење за сезоната што следува

Што ќе носиме ова лето? Иако временската прогноза не ја поддржува нашата фантазија за летото, нашата омилена сезона сé уште е зад аголот, што обично...

Мода | Нема коментари

Ова е единствениот модел на чевли што најмоќната жена во светот на модата го носи веќе 25 години без прекин

Ова е единствениот модел на чевли што најмоќната жена во светот на модата го носи веќе 25 години без прекин

Уредничката на магазинот Vog веќе неколку години го носи истиот модел на чевли. Кралицата на стилот, уредник на американскиот „Вог“, Ана Винтур, веќе 25...

Мода | Нема коментари

Фустан за пролет кој им одговара на сите!

Фустан за пролет кој им одговара на сите!

Одличен крој кој е во тренд, а што е најважно, и одговара на секоја градба на тело. Кога би можеле да избереме универзални омилени модни трендови, тоа...

Мода | Нема коментари

Само за големи гради? Мал бикини по кој полудеа познатите, а ќе биде вистински хит ова лето

Само за големи гради? Мал бикини по кој полудеа познатите, а ќе биде вистински хит ова лето

Се чини дека овој костим за капење ја носи долната облека од спалната соба на плажата. Најновиот тренд ова лето ќе биде популарниот бикини од...

Мода | Нема коментари

Ова парче накит ќе го трансформира секој ваш outfit

Ова парче накит ќе го трансформира секој ваш outfit

Колку внимание посветуваме на накитот како еден од најважните фактори на нашиот секој изглед? Добрата тaшна, ремен и чевли можат да го подигнат секој...

Мода | Нема коментари

Како да носиме точки оваа сезона?

Како да носиме точки оваа сезона?

Точките се исто така водечки тренд оваа сезона кога се работи за принтови. Овој принт е идеален избор кога станува збор за впечатливи outfit-и, а овој...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk