Мода

13 модели на блузи кои визуелно го намалуваат горниот дел од телото

Ако сакате визуелно да го истенчите горниот дел од телото, изберете облека во темни бои.

Овој ефект ќе биде поизразен ако изберете маици, кошули и блузи во црна боја кои ја следат фигурата, или оние кои имаат минимален дезен.

Елегантната блуза во црна боја е современо парче кое ќе одговара со секојдневни, како и со свечени комбинации.

Изгледа подеднакво добро со фармерки, но и деловни здолништа.

Постојат различни модели на пазарот – од блузи со едноставни линии, модели украсени со огромни ракави и панделки до чипка што е повторно во мода.

Ѕирнавме во популарните веб-продавници и избравме 13 модели на црни блузи кои визуелно ја истенчуваат фигурата.

Напиши коментар