Мода

Пролетна гардероба: 25 парчиња со кои што можете да ја поминете цела сезона

Можеби сте слушнале за терминот “capsule” гардероба.

Овој концепт на сезонска модна капсула што вклучува основни парчиња облека е многу распространет.

Како да се создадат што повеќе комбинации со што е можно помалку класични парчиња? Лесно ако ги изберете вистинските.

Тајната е да комбинирате облека и обувки што се модерни. Во правилото со капсулите нема место за тренди парчиња чија популарност на крајот се сведува на една сезона, но само за оние докажани и практични што никогаш не излегуваат од мода.

Секако, дизајнирањето капсула зависи пред се од личниот стил на поединецот кој ќе ја прилагоди на своите потреби и вкусови, но за некои класични парчиња има простор скоро во секој плакар.

Изборот на парче во неутрална нијанса е исто така клучен. Ние дизајниравме пролетна капсула за вас денес.

Содржи 25 парчиња што се доволни за целата пролетна сезона, а повеќето можете да ги користите во следните сезони.

Со овие алишта и чевли можете лесно да дизајнирате голем број на различни комбинации на облека за сите прилики, од спорт до бизнис.

 • Бела маица
 • Црна маица
 • Кошула со долги ракави
 • Спортска маица со долги ракави
 • Лесен џемпер
 • Краток горен дел
 • Миди фустан
 • Краток фустан
 • Миди здолниште
 • Кратко здолниште
 • Подолга наметка
 • Кратка наметка
 • Темно сако
 • Светло сако
 • Кожна јакна
 • Мантил
 • Класични сини фармерки
 • Црни или сиви фармерки
 • Класични панталони
 • Хеланки
 • Долен дел тренерки
 • Патики
 • Салонки
 • Сандали
 • Балетанки или мокасини

Напиши коментар