← НАЗАД НА БОЗА
Не можеме без нив: 4 совети за носење бели патики оваа пролет!

Не можеме без нив: 4 совети за носење бели патики оваа пролет!

Без нив, излегувањето од дома не доаѓа во предвид! Минатогодишниот тренд продолжува и за време на новата пролетна сезона продолжува да биде омилен...

Мода | Нема коментари

Сламен шешир – детаљ кој го најавува летото

Сламен шешир – детаљ кој го најавува летото

Иако не е лето, тука се сончевите денови, а за нашите омилени летни детали, не мораме да го чекаме официјалниот почеток на летото, сламените шешири се...

Мода | Нема коментари

Модно советувалиште: Кои модни парчиња, мажите не сакаат да ги видат на вас?

Модно советувалиште: Кои модни парчиња, мажите не сакаат да ги видат на вас?

Мажите и жените навистина го гледаат светот сосема поинаку, дури и кога е во прашање модата. Постојат некои модни парчиња во кои жените уживаат, додека...

Мода | Нема коментари

Романтични кошули со отворени раменици – омилено парче оваа пролет

Романтични кошули со отворени раменици – омилено парче оваа пролет

Пролетта и летото најавуваат лелеави, романтични и впечатливи модни парчиња, кои на посебен начин ја нагласуваат женската природа. Кошули се еден од...

Мода | Нема коментари

Нежни синџирчиња што ќе му дадат шик изглед на наједноставниот outfit

Нежни синџирчиња што ќе му дадат шик изглед на наједноставниот outfit

Накитот отсекогаш бил аксесоар, кој на секој outfit ќе му даде извонреден изглед, но веќе неколку сезони наназад, барем кога станува збор за ѓерданите, во...

Мода | Нема коментари

Моден времеплов: Панталоните од 2000-те се апсолутен тренд оваа пролет

Моден времеплов: Панталоните од 2000-те се апсолутен тренд оваа пролет

Најпопуларниот модел на панталони од крајот на 90-тите и почетокот на 2000-тите, оваа пролет станаа водечки тренд. Карго панталоните се вратија на голема...

Мода | Нема коментари

3 совети да станете жена со стил

3 совети да станете жена со стил

Многу жени би сакале да изгледаат добро и да имаат стил, но не знаат од каде да започнат. За почеток, добро е да знаете што значи да имате стил. Да се има...

Мода | Нема коментари

Постојат три начини да носите венче за коса оваа пролет

Постојат три начини да носите венче за коса оваа пролет

Додека Париз беше во љубовна врска со Истокот, двете икони во светот на модата создадоа венче за коса кое сега е препознатлива карактеристика на ерата...

Мода | Нема коментари

Само за најхрабрите и најжешките: Instagram девојките полудеа по овој модел на костим за капење, што и вие мора да го имате

Само за најхрабрите и најжешките: Instagram девојките полудеа по овој модел на костим за капење, што и вие мора да го имате

Инстаграм трендовите за лето се пред нас. Инфлуенсерките наполно полудеа по новиот тренд поврзан со костимите за капење со animal print, а тој е само за...

Мода | Нема коментари

Skechers ги промовираше најновите модели на патики D`Lites 3.0 – МОДЕРНИ, СМЕЛИ, КОМФОРНИ

Skechers ги промовираше најновите модели на патики D`Lites 3.0 – МОДЕРНИ, СМЕЛИ, КОМФОРНИ

Влијателните Београѓанки од online сферата, модни уредници на реномираните модни списанија и други претставници на медиумите имаа можност да се запознаат...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk