Мода

30 модни комбинации кои го кријат големиот стомак

Многу жени акумулираат маснотии само околу половината, особено оние над 40 години и оние жени кои минуваат низ стресен живот.

За среќа, постојат бројни начини на кои можете да го скриете стомакот со стил.

-1- Не носете тесни маици. Тесните маици ќе го истакнат и привлечат вниманието на стомакот. Одлучете се за маици што паѓаат слободно.

-2- Хеланките и широките топови се докажана комбинација која го крие големиот стомак.

-3- Јакните и џемперите ја потенцираат вертикалната линија на телото и успешно го прикриваат абдоменот.

-4- Не нагласувајте го стомакот со додатоци како ремен. Облеката нека паѓа директно врз половината.

-5- Фустаните и туниките што се сечени под градите се ваш одличен пријател.

-6- Избегнувајте кратки маици бидејќи тие привлекуваат внимание на половината. Изберете маици што паѓаат над панталоните и здолништата.

-7- Нагласете друг дел од телото.

-8- Носете облека што се набира околу половината.

-9- Вертикално комбинираните дезени добро ќе ја камуфлираат половината.

-10- Носете облека што не е премногу голема и одговара на вашата големина.

Напиши коментар