Мода

Најновиот тренд за лето 2020: Бициклистички

Бициклистичките се број 1 ова лето!

Овој шорц, провокативно дизајниран, како што кажува и самото име, бил направен за велосипедизам и тренинг. Обично достигнува некаде од средината на бутовите до колената и е со висок струк.

Бициклистичките, секако, одат одлично со преголем дукс и широки патики, но тие се повеќе популарни во верзијата на Кардашијан, со елегантни чевли или сандали на петица, што може да се носат во вечерните часови.

Овој шорц денес се смета за замена за мини сукњата, но е многу поудобен.

Затоа, разбудете ја вашата фантазија кога станува збор за стилските бициклистички, бидејќи ова е дефинитивно трендот број еден за летото 2020 година. Нема да згрешите со нив!

View this post on Instagram

No bike necessary. rg @idaandu

A post shared by Girlfriend Collective (@girlfriend) on

Напиши коментар