← НАЗАД НА БОЗА
Сите бои на пролетта во новата DeLight колекција на одела

Сите бои на пролетта во новата DeLight колекција на одела

Со првата овогодинешна кампања, чие заштитно лице е познатата колумнистка и писателка Андреа Андраси, DeLight  ја претставува нова колекција на одела која...

Мода | Нема коментари

5 безвременски фустани кои им одговараат на жените подобро од мини здолниште

5 безвременски фустани кои им одговараат на жените подобро од мини здолниште

Дури и ако не сте од оние кои ги сакаат фустаните, веројатно имате барем еден омилен модел во плакарот. Сега, кога доаѓаат топлите денови, се надеваме ќе...

Мода | Нема коментари

25 најубави модели на чевли со отворена пета од актуелната понуда

25 најубави модели на чевли со отворена пета од актуелната понуда

Чевли во кои едноставно ќе се заљубите на прв поглед. Сигурно веќе го забележавте овој модел на сите светски трендсетерки што воопшто не нè изненадува,...

Мода | Нема коментари

Мини тексас здолништа – вашиот омилен пролетен must have

Мини тексас здолништа – вашиот омилен пролетен must have

Со првите денови на пролетта, време е повторно да го преуредите вашиот ормар и да ги издвоите вашите омилени парчиња, кои одлично ќе се вклопат во...

Мода | Нема коментари

9 најдобри Christian Louboutin чевли од есенската колекција 2019

9 најдобри Christian Louboutin чевли од есенската колекција 2019

Избравме девет најомилени пара чевли од есенската  колекција на кралот на killer потпетици.... Кога би ги прашале најпознатите celebrity личност кој е нивниот...

Мода | Нема коментари

Како да изберете здолниште кое совршено ќе одговара на вашата фигура?

Како да изберете здолниште кое совршено ќе одговара на вашата фигура?

Најважното правило, кога ќе купите нова гардероба, е да се обрне внимание на тоа дали работите што ги сакате навистина и одговараат на вашата фигура,...

Мода | Нема коментари

Најпродаваните фармерки во моментот: Модел по кој полудеа жените од целиот свет

Најпродаваните фармерки во моментот: Модел по кој полудеа жените од целиот свет

До неодамна, најпопуларните фармерки беа skinny jeans фармеркиte, но во последно време жените најмногу се заинтересирани за друг модел. Тоа е посуптилен...

Мода | Нема коментари

Како да ја носите зелената боја!

Како да ја носите зелената боја!

Изберете ја маслиновата нијанса за casual комбинации. Нема поубава боја која потешко се комбинира, од зелената! Но, со неколку трикови, ќе изгледате како...

Мода | Нема коментари

5 модни елементи кои ќе го одбележат светот на аксесоари во текот на пролетта

5 модни елементи кои ќе го одбележат светот на аксесоари во текот на пролетта

Општо е познато дека еден детаљ може да промени сè ... Сега кога се ближи крајот на зимата, конечно е време да почнеме да размислуваме за пролет, пишува...

Мода | Нема коментари

Најубавите модни детали за оваа сезона: Марами за коса

Најубавите модни детали за оваа сезона: Марами за коса

Во изминатата година, марамите станаа една од најпосакуваните модни додатоци, главно поради нивната сестраност. Освен околу вратот, тие исто така...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk