Мода

Како да се облекувате цело лето со само пет артикли

Научете да купувате мудро и со само неколку артикли, бидете трендовски во текот на целата сезона. Овие шест стилски парчиња ќе ги задоволат вашите модни потреби цело лето.

Сандали или еспадрили?

Во ретро чевли можат да спаѓаат во двете категории. Исто така е погодно за плажа, базен, природа, како и за прошетка низ градот и за кафе со пријатели. Доаѓаат во многу форми – со печатење, метален принт или обичен монохроматски. Од вас зависи да изберете ниски или на платформа модел.

Тексас здолниште

Можете ли да замислите прилика кога тексас здолниште нема употреба? Точно, тоа го нема. Носете го со сè што ќе ви падне на памет. Нови сандали – еспадрили, со облека за пливање наместо ќе биде одличен натпревар.

Кошула- фустан

Тоа е толку практично што мора да го имате. Таа изгледа ефикасно самостојно, но и носењето со омилени фармерки е многу тренди, а и со шорцеви изгледа  толку секси. Овие се одлични за  да ги носите цело лето. Кошула – Фустанот лесно се преобразува од дневна во елегантна или шик вечер.

ТОП со спуштени рамена

Овој тренд е веќе подолг период и е толку секси на некои многу суптилен и невин начин што стана синоним за добар стил. Не постои комбинација на облека што нема да можете успешно да се искомбинира. Здолништа, панталони, тексас, патики, сандали, чевли, папучи … ова се само некои од опциите за комбинирање. Спуштете ги рамената што е можно поскоро!

Минималистички накит

Тој може да се носи со било што, а она што е важно е да изберете модел на облека. Не двоумете се да го испробате.

 

Напиши коментар