← НАЗАД НА БОЗА
Модните експерти од регионот го открија најновото издание на легендарните Converse патики

Модните експерти од регионот го открија најновото издание на легендарните Converse патики

Converse ја претстави новата кампања која ја редефинира жената. Модните експерти од регионот го открија најновото издание на легендарните патики на Converse...

Мода | Нема коментари

25 најубави пролетни јакни од актуелната понуда

25 најубави пролетни јакни од актуелната понуда

Подготвени за променливата пролет! Едвај ја дочекавме пролетта, но се чини дека пролетта не значи дека со првите сончеви зраци ќе излеземе од дома во...

Мода | Нема коментари

Најпопуларната боја на сезоната е вистинско изненадување – оди со секој тен, совршено се комбинира и ја подигнува женственоста на ново ниво

Најпопуларната боја на сезоната е вистинско изненадување – оди со секој тен, совршено се комбинира и ја подигнува женственоста на ново ниво

Модните експерти најавија едно, а се случи нешто што не го очекуваа. Иако, според сè, 2019 година беше најавена како година на неонски и силни бои, се случи...

Мода | Нема коментари

Во духот на пролетта: Носете цветни лелеави здолништа

Во духот на пролетта: Носете цветни лелеави здолништа

Со оглед на тоа што пролетта е речиси на вратата, интересот за лелеави и романтични модни парчиња расте, а како што е сè во знакот на пролетта, цветниот...

Мода | Нема коментари

Каде трендсетерките купуваат најубави пролетни фустани

Каде трендсетерките купуваат најубави пролетни фустани

Минатата пролетна сезона целосно ја одбележа фустани што ги видовме во најразлични верзии и ни се чинеше дека никогаш како до тогаш не сме виделе...

Мода | Нема коментари

Минималистички тетоважи: 6 идеи поради кои ќе ги обожавате тетоважите

Минималистички тетоважи: 6 идеи поради кои ќе ги обожавате тетоважите

Велат дека луѓето се навлекуваат на тетоважи, како на дрога. Една повлекува втора, втората трета, нема крај. За оние на кои им е малку страв, им даваме...

Мода | Нема коментари

Пролетно издание: 7 модели на чевли кои мора да ги имате оваа пролет

Пролетно издание: 7 модели на чевли кои мора да ги имате оваа пролет

Времето конечно се подобри, надвор сè мириса на пролет, а продавниците веќе ги изложија цветните фустани, мокасините, па дури и сандалите! Сега е...

Мода | Нема коментари

Кошула-фустан: Трендот што оваа сезона ќе биде must have

Кошула-фустан: Трендот што оваа сезона ќе биде must have

Додека трендовите на оваа сезона се преплетуваат, минатогодишниот летен хит кошула-фустан, веќе го најде своето место кога станува збор за street style...

Мода | Нема коментари

Трендот што наскоро ќе ги освои нашите улици: 6 начини да се носи еден тоналитет оваа пролет

Трендот што наскоро ќе ги освои нашите улици: 6 начини да се носи еден тоналитет оваа пролет

Овој тренд почнува да преовладува на улиците на светските модни метрополи ... Ако сте го пропуштиле, во светот на боите, една се издвои за сезоната...

Мода | Нема коментари

Оваа пролет носиме јакни инспирирани од “Spaghetti Western”

Оваа пролет носиме јакни инспирирани од “Spaghetti Western”

Ги избравме најдобрите парчиња со реси од моменталната понуда. Иако трендот на каубојски чизми и реси се појави пред неколку сезони, се чини дека оваа...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk