← НАЗАД НА БОЗА

Само за големи гради? Мал бикини по кој полудеа познатите, а ќе биде вистински хит ова лето

Само за големи гради? Мал бикини по кој полудеа познатите, а ќе биде вистински хит ова лето
1449 Читања

Се чини дека овој костим за капење ја носи долната облека од спалната соба на плажата.

Најновиот тренд ова лето ќе биде популарниот бикини од 1990-тите.

Познатите дами веќе се сликаат во него и објавуваат фотографии на социјални мрежи.

View this post on Instagram

They’re Sisters Not Saints.

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Први кои се појавија во овој бикини се сестрите Kardashian, Chloe и Kortney.

Инспириран од добрата форма на градник, новиот бикини ги имитира моделите кои беа актуелни во минатото кога жицата беше составен дел на секој костим за капење.

Иако горниот дел на прв поглед е многу ризичен за носење, модните блогерки тврдат дека овој модел е всушност наменет за жени со големи гради.

View this post on Instagram

lay me down

A post shared by Zara McDermott (@zara_mcdermott) on

Поради својот push-up ефект кој го одзема здивот, тие ќе ги направат твоите мали гради изгледаат секси.

Долниот дел на бикините е креиран во облик на буквата V, и како таков ги прави вашите нозе да изгледаат подолги и послаби.

View this post on Instagram

Sparkle baby 💘Bikini @missyempire

A post shared by Zara McDermott (@zara_mcdermott) on

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk