Мода

Според Instagram ова се 5 најпопуларни костими за капење за сезоната што следува

Што ќе носиме ова лето?

Иако временската прогноза не ја поддржува нашата фантазија за летото, нашата омилена сезона сé уште е зад аголот, што обично значи да бараме нов, омилена костим за капење во кој ќе поминуваме долги и безгрижни денови на плажата.

Во оваа топла сезона, многу трендови заблескаа кога станува збор за дводелните костими, но Instagram ги однесе некои од нив на врвот на популарноста.

Повеќето од нив, инфлуенсерките веќе ги промовираа на далечни, тропски дестинации, а некои брендови и модели се истакнати како најпосакувани.

Погледнете во прилог:

Напиши коментар