Мода

Ова е единствениот модел на чевли што најмоќната жена во светот на модата го носи веќе 25 години без прекин

Уредничката на магазинот Vog веќе неколку години го носи истиот модел на чевли.

Кралицата на стилот, уредник на американскиот „Вог“, Ана Винтур, веќе 25 години го носи истиот модел на обувки.

Сандалите на Маноло Бланик со боја на кожа ги носи секој ден, а од 1994 година се појавува со нив на црвениот тепих.

Ана дефинитивно не сака да ги менува работите, а покрај сандалите, тоа е и нејзината фризура која е иста скоро 30 години.

Сандалите кои специјално се дизајнирани за Vintur доаѓаат во две бои, потемна и посветла беж, за да и се вклопат во зимската и летна облека.

Напиши коментар