← НАЗАД НА БОЗА

Ова парче накит ќе го трансформира секој ваш outfit

Ова парче накит ќе го трансформира секој ваш outfit
1396 Читања

Колку внимание посветуваме на накитот како еден од најважните фактори на нашиот секој изглед?

Добрата тaшна, ремен и чевли можат да го подигнат секој outfit на ново ниво, како и впечатливите парчиња накит што го одвлекуваат вниманието од фустанот што го носевте веќе неколку пати и му даваат сосема нов изглед.

Еден од многуте тренди парчиња накит се statement обетките кои веќе со години се во мода, но од сезона во сезона тие добиваат нови форми, бои и дизајн.

Покрај надополнувањето на вашиот outfit, statement обетките го врамуваат вашето лице и ја нагласуваат вашата шминка.

Иако носевме минималистички накит веќе неколку сезони наназад, оваа година повторно станаа популарни импресивните, големи обетки кои едноставно не можат да останат незабележани.

Дали и вие ќе ја обновите вашата кутија со накит со пар statement обетки?

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk