Мода

Модните инфлуенсерки се многу заљубени во овие модели на чевли и полу-сандали, што значи дека овие модели наскоро ќе станат хит на улиците

Опсесијата со чевли често нè води до нови, помалку познати имиња кои создаваат генијални чевли со висококвалитетна изработка и иновативен дизајн.

За вас, избравме четири нови бренда чевли кои веќе се широко рекламирани од светските трендсетерки, па ние сме сигурни дека ќе ги гледаме насекаде оваа година.

Од минималистички модели во изведбата на брендовите како што се Sania D’Mina и Idé Fixe, плетените чевли Souliers Martinez за кои претпоставуваме дека ќе бидат еден од главните хитови ова лето, до гламурозните чевли на дизајнерката со романско-јордански корени Amine Muaddi.

View this post on Instagram

saniadmina.com #saniadmina #walkindmina 💋

A post shared by sania d'mina 💋 (@sania.dmina) on

View this post on Instagram

Sevilla pump in black hand laced leather

A post shared by MARTINEZ (@martinez) on

https://www.instagram.com/p/Bq0MuSrgwDs/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

🎀 LEA in 🍇 #ideefixeshoes

A post shared by idée fixe (@idee.fixe) on

 

Напиши коментар