← НАЗАД НА БОЗА
Зошто планираме да ја загрееме оваа сезона во кубански стил?

Зошто планираме да ја загрееме оваа сезона во кубански стил?

Денови во Хавана(барем според модниот избор). На некои од нас се уште во ушите им одекнува песната на Камила Кабело кога ќе го слушнат зборот Хавана, но...

Мода | Нема коментари

Обожаваниот моден бренд има нов хит фустан

Обожаваниот моден бренд има нов хит фустан

Фустанот што оваа пролет ќе го гледаме насекаде. Секоја сезона, саканиот моден бренд Topshop пласира на пазарот барем едно ново модно...

Мода | Нема коментари

Какви модни комбинации да очекуваме од “Cali Cool” стилот?

Какви модни комбинации да очекуваме од “Cali Cool” стилот?

Сите сакаат да одат во Калифорнија! Иако штотуку започна пролетта, светот на модата се чини дека веќе се зажеле за сонцето, леснотијата на постоењето и...

Мода | Нема коментари

Online shopping дестинации кои трендсетерките ги обожаваат

Online shopping дестинации кои трендсетерките ги обожаваат

Време е за пролетен shopping! Понекогаш посетата на shopping центрите и омилените продавници е навистина вистинско задоволство, но мора да признаеме дека нема...

Мода | Нема коментари

Сите бои на пролетта во новата DeLight колекција на одела

Сите бои на пролетта во новата DeLight колекција на одела

Со првата овогодинешна кампања, чие заштитно лице е познатата колумнистка и писателка Андреа Андраси, DeLight  ја претставува нова колекција на одела која...

Мода | Нема коментари

5 безвременски фустани кои им одговараат на жените подобро од мини здолниште

5 безвременски фустани кои им одговараат на жените подобро од мини здолниште

Дури и ако не сте од оние кои ги сакаат фустаните, веројатно имате барем еден омилен модел во плакарот. Сега, кога доаѓаат топлите денови, се надеваме ќе...

Мода | Нема коментари

25 најубави модели на чевли со отворена пета од актуелната понуда

25 најубави модели на чевли со отворена пета од актуелната понуда

Чевли во кои едноставно ќе се заљубите на прв поглед. Сигурно веќе го забележавте овој модел на сите светски трендсетерки што воопшто не нè изненадува,...

Мода | Нема коментари

Мини тексас здолништа – вашиот омилен пролетен must have

Мини тексас здолништа – вашиот омилен пролетен must have

Со првите денови на пролетта, време е повторно да го преуредите вашиот ормар и да ги издвоите вашите омилени парчиња, кои одлично ќе се вклопат во...

Мода | Нема коментари

9 најдобри Christian Louboutin чевли од есенската колекција 2019

9 најдобри Christian Louboutin чевли од есенската колекција 2019

Избравме девет најомилени пара чевли од есенската  колекција на кралот на killer потпетици.... Кога би ги прашале најпознатите celebrity личност кој е нивниот...

Мода | Нема коментари

Како да изберете здолниште кое совршено ќе одговара на вашата фигура?

Како да изберете здолниште кое совршено ќе одговара на вашата фигура?

Најважното правило, кога ќе купите нова гардероба, е да се обрне внимание на тоа дали работите што ги сакате навистина и одговараат на вашата фигура,...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk