← НАЗАД НА БОЗА
Еве  на што треба да потрошите пари оваа есен: 3 тренда кои што ќе ги носиме со години

Еве на што треба да потрошите пари оваа есен: 3 тренда кои што ќе ги носиме со години

Некои од актуелните трендови нема да траат само една сезона, напротив! Слободно инвестирајте во овие парчиња и нема да зажалите. Благодарение на...

Мода | Нема коментари

Комбинација на сезоната – oversized џемпери и високи чизми

Комбинација на сезоната – oversized џемпери и високи чизми

Тренди дневна комбинација што ја обожаваат ѕвездите. Преголемите џемпери и маици веќе неколку сезони се омилените парчиња облека на трендсетерките...

Мода | Нема коментари

Од ташни до украси за коса: 7 модни додатоци на кои ќе им кажеме “да” оваа сезона

Од ташни до украси за коса: 7 модни додатоци на кои ќе им кажеме “да” оваа сезона

Со овие парчиња, комбинирањето на облеката ќе стане вистинска игра! Кој вели дека есента треба да биде темна, еднолична и здодевна? Кога не знаете што...

Мода | Нема коментари

Pinterest изјави: Вака изгледа најбараниот џемпер за зимата 2018 година

Pinterest изјави: Вака изгледа најбараниот џемпер за зимата 2018 година

Пред се, топол и удобен, но исто така и исклучително модерен модел што оди со сè! Зачекоривме во сезоната на топли и меки џемпери, a на Pinterest баравме...

Мода | Нема коментари

Како да ги носите неонските бои

Како да ги носите неонските бои

Неонскиот сјај ги зафати улиците на четирите големи модни престолнини - Њујорк, Лондон, Париз и Милано. Овој феномен беше особено забележан во Милано....

Мода | Нема коментари

Најсекси парче на сезоната: Овие фустани го освоија модниот свет

Најсекси парче на сезоната: Овие фустани го освоија модниот свет

Оваа есен на модниот трон седнаа здолништата и фустаните. А, како што тоа вообичаено се случува во модата, првите денови на есента донесоа еден...

Мода | Нема коментари

Погледнете ТОП 3 модни комбинации кои доаѓаат директно од модната писта кои можат да бидат инспирација за вашиот стил!

Погледнете ТОП 3 модни комбинации кои доаѓаат директно од модната писта кои можат да бидат инспирација за вашиот стил!

Кои се ТОП 3 најинспиративни стилови? Модните писти се најголем извор на инспирација за сите следбеници на модните трендови. Бројот на стилови кои...

Мода | Нема коментари

8 здолништа за сите генерации: Издолжете ја фигурата и заблескајте како Меланија

8 здолништа за сите генерации: Издолжете ја фигурата и заблескајте како Меланија

Лелеавите летни здолништа ги замениле елегантите модели кои ја следат линијата на телото -и им прилегаат на сите генерации. Во ерата на удобна облека,...

Мода | Нема коментари

Сензационалната Џулија Робертс во фустан што секоја жена треба да ја има во својот плакар

Сензационалната Џулија Робертс во фустан што секоја жена треба да ја има во својот плакар

Актерката во Торонто била облечена во црн долг фустан, со што ја истакна тенката линија и уште еднаш докажала дека е непогрешлива при изборот на облека...

Мода | Нема коментари

Неизбежни модни парчиња за есен 2018

Неизбежни модни парчиња за есен 2018

Есента е можеби најинспиративното време кога станува збор за модата. Слоените фустани и бохо детали со комбинација на широк спектар на облека е...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk