Мода

Меки и широки: 13 маици со кратки ракави кои го подобруваат расположението

Најчесто избираме удобни и меки парчиња облека за престојот во домот каде се чувствуваме слободни и безбедни.

Ова е причината зошто памучните маици се одличен избор.

Можете да ги носите со хеланки и тренерки за одмор на каучот, а исто така можат да бидат добар избор за вежбање во домот.

Маиците со кратки ракави одлично се комбинираат со фармерки и здолништа (во итен случај кога треба да ја напуштите куќата), а многумина ги избираат наместо пижами и ноќници како удобно парче облека за спиење.

Постојат различни модели на маици на пазарот – од основни памучни модели во сите бои на виножитото до забавни statement парчиња што веднаш ќе го подобрат вашето расположение.

Погледнете во нашата галерија со фотографии и погледнете ги маиците со натписи од популарните веб-продавници што ќе ве натераат да се смеете или ќе ве инспирираат да размислувате попозитивно.

Напиши коментар