← НАЗАД НА БОЗА
Хит тaшна за 2019. година: Сите дами ќе ја носат, лесно се вклопува во секоја комбинација!

Хит тaшна за 2019. година: Сите дами ќе ја носат, лесно се вклопува во секоја комбинација!

Жените се воодушевени. Француската модна куќа Sezane објави прекрасен модел на ташна, за која се верува дека е најголемиот хит за 2019. година! Станува збор...

Мода | Нема коментари

Инспирација за декември: 6 модни комбинации кои ќе ви помогнат да изгледате одлично пред крајот на годината

Инспирација за декември: 6 модни комбинации кои ќе ви помогнат да изгледате одлично пред крајот на годината

На многу од нас модните комбинации за ладното време ни претставуваат вистински предизвик, бидејќи колку и да се обидуваме, изгледаме како да сме тргнале...

Мода | Нема коментари

Совршена комбинација на мода и уметност во новата ограничена колекција на ташни на Dior

Совршена комбинација на мода и уметност во новата ограничена колекција на ташни на Dior

Како легендарната "Lady Dior" ташна ја гледаат познатите женски уметници? Диор феминистичката револуција веќе започна пред неколку сезони кога...

Мода | Нема коментари

Најдобар изглед: 6 најдобро облечени познати дами на ревијата на Chanel

Најдобар изглед: 6 најдобро облечени познати дами на ревијата на Chanel

Во Њујорк се одржа Chanel Métiers D'Art ревијата за колекцијата за 2018/19 во МОМА. Се наоѓаме во екот на сезоната кога дизајнерите ги презентираат нивните...

Мода | Нема коментари

Луксузен моден детаљ кој е неизбежен дел од оваа сезона

Луксузен моден детаљ кој е неизбежен дел од оваа сезона

Златните нараквици оваа сезона станаа must have! Тие му даваат на секој изглед доза на луксуз, шик и гламур. Храбрите жени ќе изберат пред се подебели...

Мода | Нема коментари

Кафеавата боја е хит на сезоната

Кафеавата боја е хит на сезоната

Кафеавата боја е апсолутен хит за претстојната зима. Без разлика дали ја носите монохроматски или ја комбинирате со други бои, вашиот изглед ќе биде...

Мода | Нема коментари

Фустанот кој ќе ја одбележи празничната сезона

Фустанот кој ќе ја одбележи празничната сезона

Празничното време и прославите едноставно не можат да поминат без прекрасното парче облека како што е фустанот со впечатливи ракави, толку шик и тренди...

Мода | Нема коментари

8 нови начини на носење на карирана кошула оваа зима

8 нови начини на носење на карирана кошула оваа зима

Ова парче облека е неопходен дел од необичните casual street style варијанти на многу It дами... Карираната кошула е миленик на многумина оваа сезона, а...

Мода | Нема коментари

Капутот на кој популарноста му расте од година во година

Капутот на кој популарноста му расте од година во година

Teddy bear капутот им одолеа на сите промени на трендовите, па оваа зима е еден од најпосакуваните, всушност модните експерти оваа сезона му предвидуваат...

Мода | Нема коментари

Следната IT ташна: моделот Celine, кој го сакаат сите познати личности конечно е во продажба

Следната IT ташна: моделот Celine, кој го сакаат сите познати личности конечно е во продажба

Веќе сега мега популарната ташна со име "16" е достапна на интернет во осум нијанси. Откако оваа есен Лејди Гага добро ја промовираше носејќи ја во Париз...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk