Мода

3 супер fashion начини да ги носите патиките оваа пролет на елегантен начин

Спортската елеганција не беше застапена до овој степен .. па, не се сеќаваме од кога.

Ни требаше долго време да прифатиме стил што вклучува здолништа и класични патики за трчање во еден пакет.

Сепак, времето како и секогаш го направи своето. Поконкретно, во овој случај: трендсетерките го направија своето.

Имаше толку многу инсистирање за спојот на оваа комбинација и не се откажуваше од неа што на крајот стана mainstream.

Значи, сега бараме начини да го претставиме овој тренд на нов и неочекуван начин.

Пред да се инспирирате од која било од овие три комбинации што ги подготвивме за вас, а кои ја завршија работата многу добро за вас, имајте на ум дека сè уште ви е потребна модна храброст и ако е прв пат да комбинирате патики со кожно здолниште или костум, сигурно ќе се чувствувате чудно.

Поентата на секоја од овие три стајлинзи е ова: обидете се да ги замислите без патики.

Изгледаат сосема обично, воопшто не привлекуваат внимание и се очекувани. Нели?

Дали се разбираме сега?

Напиши коментар