Мода

Прилагодлива кралица на вашата гардероба: Едно црно здолниште – три дневни комбинации

Во категоријата моден класик дефинитивно влегува црното здолниште.

Не е важно каков модел ќе изберете, оној со рамен крој, плисиран, молив или ѕвонест…

Црното здолниште е секогаш добар избор.

Го сакаме затоа што е практично и сестрано. Лесно ќе се прилагоди на сите ситуации и на кој било стајлинг, затоа ќе го носиме преку ден и навечер.

Можете лесно да го носите со патики и обична маица или блуза и балетанки.

Ќе изгледа одлично со некои погламурозен горен дел и убави високи потпетици.

Да ви покажеме колку црно здолниште е навистина прилагодливо, ние дизајниравме три едноставни комбинации со наведените парчиња облека и модели на обувки.

Погледнете ги во нашата галерија, а потоа смислете свои изданија во кои ќе владее кралицата на женската гардероба – црно здолниште.

Напиши коментар