Мода

12 женствени модели на чевли со најудобни потпетици

И оваа пролет ќе се носат чевли со отворена пета.

Тоа се неодоливи модели со потпетица од неколку сантиметри, во кои не е тешко да останете на нозе долго време, а кои на секоја комбинација и даваат доза на шарм и елеганција.

Најпопуларни и најпрактични се моделите со блок потпетици, кои обезбедуваат голема удобност при движење.

Жените ги сакаат овие чевли затоа што можат да ги носат со скоро секое парче облека – фармерки, класични панталони, фустани, здолништа, комбинезони …

Малку романтични, овие модели ќе ги трансформираат сите класични комбинации на облека во женствени изданија.

Погледнете ја галеријата со 12 модели во различни бои што ги најдовме за вас.

Напиши коментар