Мода

Класик кој го носиме со години – Црна ташничка

Дури и наједноставниот outfit може да се подигне на level up со добри аксесоари, од кои ташните се омилени, за секој од нас.

Без оглед на тоа колку ташнички со различни големини, бои и форми имате, водечкото место во нашиот гардеробер завзема класичната црна ташничка, која може да се носи во секое време и со секоја облека.

Иако трендовите се менуваат многу брзо, девојките со стил можат да ги препознаат парчињата во кои навистина вреди да се инвестира, бидејќи тие ќе бидат многу носени во текот на подолг временски период.

Црната ташничка има подеднакво висок статус на моден класик, како и малиот црн фустан, а може да се носи секогаш, без оглед на моменталните трендови.

Црна ташна, со малку поголема димензија, посебно се носи на дневна основа, кога носите малку повеќе работи со вас. Освен тоа што се практични за носење, поголемите модели се многу тренди statment парчиња.

Малите црни ташнички се особено погодни за прилики, кога се облекувате нешто поелегано, а мала ташна е само додаток на вашата облека.

Таа ќе направи да изгледате полуксузно, елегантно и женствено, а заедно со црните салонки, ќе претставуваат одлична комбинација за сите важни прилики.

Напиши коментар