Мода

Есенската насмевка на Blanko

Последната колекција на Blanco “Autumn Smile” асоцира на тоа колку убава и насмеана може да биде ладната есен.

Фотограф на рекламната кампања е Дејвид Дунан кој навистина перфектно го уловил младешкиот забавен дух на колекцијата на оваа шпанска марка.

Колекцијата представува модна линија, посветена на елегантното секојдневие, зачинето со смели бои.

Плетива, вештачка кожа, животински принтови, деним и деликатни тантели…

Определено можете да најдете нешто за вашиот есенски гардеробер.

Blanko е победоносец  на есенскиот стил, мислејќи се пред се на раскошните аксесоари. Шалови и ракавици, брилјантен накит, чанти и чевли кои за миг те маѓепсуваат.

 

Напиши коментар