Дестинации

Fernando de Noronja

Заради совршените песочни плажи и пејзажи ако го посетите ова место сигурно засекогаш ќе ви биде врежано во сеќавањата. Fernando de Noronja е најпозната природна атракција во Бразил, земјата со најубавите плажи во светот. Но за разлика од Копакабана и Ипанема, на Fernando de Noronja нема да доживеете гужва и бучава, туку вистински рај за вашите сетила.

Ако некогаш сте се запрашале како изгледа рајот Fernando de Noronja го нуди одговорот. Сензационални плажи, огромниот број на врсти на морски животни, за многумина најдобро место за нуркање во светот.

За значењето на ова место говори е фактот дека Бразилските власти  во желба да го зачуваат овој рај и природна убавина на Fernando de Noronja го ограничуваат бројот на туристи кои можат да го посетат. Тој број изнесува само 700 среќни луѓе на планетата.

Напиши коментар