Prison brake

Галерија на уапсени престапници на законот! Дали да се плашиш или да се смееш:)

Ова се најсмешните престапници кои до сега ги имате видено. За некои од нив е позната причината заради која биле притворени, а за дел не. Но, доволно е само да ги погледнете, тоа ќе ве насмее.

Mаксин Смајли

е уапсен во Охајо. Она што најмогу е впечатливо на оваа слика е токму мејкапот кој е главна карактеристика на многу од затврениците.

Зошто толку сериозно?

Поглед полн со меланхолија. Ова е Ретa жената која беше уапсена поради возење под дејство на алкохол на Флорида во 2004 година.

Интересни веѓи!

Естел беше уапсен за поседување на кокаин во август 2011 година.

Марго Бан

Беше уапсен во март годинава за кражба.

Патриша Маршал

Беше уапсена во август годинава на Флорида за поседување на наркотични средства.

Истмен

Ова е интересна шминка:) Истмен беше уапсен во Охајо оваа година.

Малку руменило и нема да има ни трага од песимистичкиот ден:)

Елизабет беше уапсена во гламурозно издание поради гаење на марихуана.

Дамата со шминка за на филм во Боливуд:)

Мартинез беше уапсена со нејзиниот сопруг Исидоро поради фалсификување на документи.

Тенка црвена линија:)

Оваа дама била уапсена засега од непознати причини, но заслужено се најде на оваа листа на интересни затвореници.

Авенениа Томпсон

беше уапсена во 2010 година заради нарушување на редот и мирот на Флорида.

Кристин Мари

Оваа сериозна дама била уапсена заради поседување на наркотични средства. Но има фризура за поздрав:)

Ида Рене Грин

Слатка проститутка:) Верувале или не оваа госпоѓа работи како проститутка. Оваа фотографија е направена во полициската станица, ноќта кога таа била фатена на работа, на улица со видно средена фризура:)

 

 

Напиши коментар