ШоуБиз

И ѕвездите патат од целулит:)

Тие се познати и секогаш го привекуваат вниманието на сите околу нив. Папараци ги следат на секое излегување од дома и никогаш не се безбедни во целост. Секогаш стравуваат од невкусни упади во нивниот приватен живот. Малку невнимателност е доволна да се направи фотографија која би ги покажала како несовршени и помалку убави отколку што сите ги знаеме.

Памела Андерсон, Алиша Кис, Лили Ален, Кејт Мос и уште ногу други.

Дами за кои воздивнува целиот свет. Но, и тие се обични смртници, па страдаат од целулит со кој борбата е доста тешка. Било да се слаби или дебели, целулитот секогаш пречи кога станува збор за бирање нова облека. Сепак, овие познати дами немаат гајлеи гордо си го носат и покажуваат целулитот.

Кејт Мос

Алиша Кис

Џенифер Лопез

Ева Лонгорија

„Домаќинката“ Фелисити Хофман

Кортни Кокс од „Пријатели“

Кристина Агилера

Скандалозната Лејди Гага

Лили Ален

Никол Кидман

Памела Андерсон

Па, мили мои дами, можете слободно да земете здив и да се опуштите. Ни тие не се совршени и патат од истите „женски“ маки како и вие.

Напиши коментар