Мода

Избор на најдоброто од колекциите PRE – FALL 2011

За да добиете комплетна представа за сезонскиве модни тенденции, треба да се запознаете и со колекциите Pre-Fall  на различните марки. Во овие колекции исто така може да најдете многу интересни нешта и идеи за вашиот гардеробер. Ете зошто ви предлагаме да ја погледнете колекцијата на најдобрите модели избрани од највпечатливите колекции од оваа група :

Плетена облека и комбинации со неа, Phillip Lim


Контрасти, неутрални и силни бои, Albino


Слободни и лаконични форми, Bottega Veneta


Градење на силуета,  Burberry Prorsum


Восхитувачка есенска гама, Diane von Furstenberg


Стилни многуслојни комбинации,  Donna Karan


Кожени елементи, Elie Tahari


Стлот на 70-те години,  Emilio Pucci


Специфична силуета и боја, Givenchy


Вариации на тема „Класика“ ,  Kenzo


Микс на стилови и работа со кожа, Marni


“Oversize” палто ,  Stella McCartney


Сложни елегантни комбинации, Vera Wang


Напиши коментар