Убавина

Кафето освен што ве буди може да ја разубави кожата!

Една шоља вкусно топло кафе науто… Ова е ритуал кој не освежува, не буди и не ослободува од уморот. Но, дали знаевте дека кафето исто така може да ја освежи и нашата кожа?

Фино смелено кафе помешано со маслиново масло е одличен пилинг. Ставете две лажици мелено кафе и исто толку маслиново масло. Измешајте убаво. Со таа смеса намачкајте го лицето и убаво истријте. Кафето ќе го тргне мртвиот слој на клетките, а маслиновото масло ќе и даде влажност.

Потоа убаво измијте се со млака вода.

Напиши коментар