← НАЗАД НА БОЗА
КАКО СЕ МИЕ КОСАТА СО СОДА БИКАРБОНА: наместо стотици хемикалии, користете природен шампон

КАКО СЕ МИЕ КОСАТА СО СОДА БИКАРБОНА: наместо стотици хемикалии, користете природен шампон

Наместо шампон, користете сода бикарбона за миење на косата! Модерните шампони често се многу штетни за здравјето на косата. Благодарение на...

Убавина | Нема коментари

Целулитот се топи со природен препарат: рецепт за домашно ефикасно масло против целулит

Целулитот се топи со природен препарат: рецепт за домашно ефикасно масло против целулит

Целулитот влијае врз сите жени, без оглед на возраста и телесната тежина. Клучните причини за креирање на целулитот се слабата циркулацијата на крвта,...

Убавина | Нема коментари

Адриана Лима открива 3 златни правила за совршен изглед и убавина

Адриана Лима открива 3 златни правила за совршен изглед и убавина

Адриана Лима открива три златни правила за совршена кожа и тело. Има 37 години и завидна кариера на која активно работи повеќе од дваесет години. Веќе на...

Убавина | Нема коментари

20 одлични течни пудри и BB креми со заштитен фактор

20 одлични течни пудри и BB креми со заштитен фактор

Ако не сакате да користите еден куп производи на кожата, ова е одличен избор за вас! Сите едвај чекаат лето и безгрижност, но кога станува збор за...

Убавина | Нема коментари

Што велите за мини машина за перење за вашите beauty блендери?

Што велите за мини машина за перење за вашите beauty блендери?

Уште еден во низата на збунувачки beauty новитети. Во изминатите неколку години индустријата за убавина претрпе огромен бум, а количеството на beauty...

Убавина | Нема коментари

СЕ ТУШИРАТЕ ЕДНАШ ДНЕВНО? ЕВЕ ВО ШТО ГРЕШИТЕ: дерматолозите укажуваат на грешките при бањањето

СЕ ТУШИРАТЕ ЕДНАШ ДНЕВНО? ЕВЕ ВО ШТО ГРЕШИТЕ: дерматолозите укажуваат на грешките при бањањето

Туширањето е секојдневна рутина, а докторите укажуваат на грешките при бањањето. Туширањето е ритуал кој сите го практикуваме и кој е составен дел од...

Убавина | Нема коментари

10 совршени маски на кожата склони кон акни

10 совршени маски на кожата склони кон акни

Маски препорачани од врвни дерматолози. Постои совршена маска за сè - за сјај на кожата, за хидратација, за смирување на црвенилото, но како да се избере...

Убавина | Нема коментари

Ако сакате шминката да ви остане цел ден на лицето, треба да го направите ова

Ако сакате шминката да ви остане цел ден на лицето, треба да го направите ова

За да се осигурате дека make-up-от ќе ви потрае подолго на лицето, постојат три едноставни начини. Одржувањето на постојаноста на шминката на твоето лице е...

Убавина | Нема коментари

Chic и елегантна фризура за секоја пригода

Chic и елегантна фризура за секоја пригода

Понекогаш едноставно немаме доволно време за стилизирање на нашата коса, а сакаме да имаме шик фризура, која ќе го надополни нашиот outfit и make up. За среќа...

Убавина | Нема коментари

Summer look: Најубави летни фризури кои можете брзо и лесно да ги направите!

Summer look: Најубави летни фризури кои можете брзо и лесно да ги направите!

Ние сме подготвени за летни фризури кои изгледаат божествено и лесно се прават! Што се однесува до најтоплата сезона, зборуваме за голем број на...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk